We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP'nin suçu ne?

49 26 151
14.03.2018

Kim tarafından sergileniyor olursa olsun siyasetteki üslupsuzluktan yıldık; terbiyesizlikten, seviyesizlikten "kaba ve yaralayıcı sözler"den bıktık; hep beraber kınayalım, en ağır sözlerle eleştirelim bunların faillerini -tekme tokatla olmasın ama- dışlayalım, yalnızlaştıralım... Hiç itirazım yok.

Ama önceki gece TBMM'de yaşanan kavgada; kim, neye, neden kızdı vallahi anlamadım!

***

2014 yılı, Şubat ayıydı.

Sonradan birkaç yandaş gazetecinin "fantezisi" olduğu anlaşılan "deri pantolonlarıyla, üstleri çıplak, başörtülü bacımıza saldırdılar" meselesi pek revaçtaydı.

Dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye aynen şöyle saydırdı:

"Sokakta bebeğiyle yürüyen başörtülü kardeşimize saldırdılar. Adli rapor her şey ortada hak tecelli edecek sabrediyoruz. MHP'nin başındaki beyefendi çıkıyor, aile çoluk çocuk nedir bilmez böyle bir derdi yok..."

***

Gazetecilerin tepkisini sorduğu Bahçeli'nin cevabı "Başbakan inançlı bir şahsiyettir. Nikahla ölümün günü belli olmaz"la sınırlıydı ama MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın çok sert çıkmıştı:

"Hiç şüphemiz yok ki zürriyet üzerinden siyaset yapanın zürriyetinden şüphesi vardır. Bir ara da Tayyip Erdoğan'ın genel başkan yardımcılarından biri zürriyet üzerinden siyaset yaparak ruh zürriyetinden mahrum olduğunu ortaya koymuştur.........

© Yeniçağ