We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Arda, Başakşehir’e Fatih Terim’e ders olsun diye getirildi

364 0 0
17.04.2018

“Arda ne yaptı size? Arda bir Emre değil. Bas bas bağırıyor ben Galatasaraylıyım diye. Galatasaray teklif bile yapmadı. O da Başakşehir’e gitti. Başakşehir’e bir ‘Devlet Projesi’ olarak getirildi. Terim’e ders olsun diye getirildi.”

- Taraftar sizce Arda’ya neden bu kadar tepki gösterdi?

- Saçmalamayı sevdikleri için olsa gerek. Arda ne yaptı size? Arda bir Emre değil. Arda bas bas bağırıyor ben Galatasaraylıyım diye. Galatasaray adama teklif bile yapmadı. O da Başakşehir’e gitti. Galatasaray’ın o parayı Arda’ya vermesi zaten mümkün değildi. Arda, Başakşehir’e bir ‘Devlet Projesi’ olarak getirildi. Terim’e ders olsun diye getirildi. Bakın bakalım kimler sponsor olmuş Arda’nın Başakşehir’e gelmesine? Barcelona’ya kimler para ödemiş? Arda’nın parasını kimler vermiş? Bunları bilmeden Arda’ya kızmak neyin nesi? Galatasaray adabına etiğine yakışır mı?

BAŞKAN OLSAM TERİM’DEN ARDA İLE KUCAKLAŞMASINI İSTERDİM

- Maçtan önce kendi köşenizde Terim ile Arda’nın kucaklaşması gerektiğini söylediniz ama olmadı. Bize göre asla olmaz. Sizin yorumunuz nedir?

- Alp Yalman ve Faruk Süren’in çok doğru bir tanımı oldu geçen hafta. “Galatasaray’ı fabrika ayarlarına döndürmek” lazım dedi ikisi de. O ayarlar bozuldu. Ben o ayarları hatırlatmak istedim ama bilmeyenler, yaşamayanlar o ayarlara dönemez. Belki de yönetimin duruma el koyması lazımdı. Ben başkan olsam Terim’den Arda ile el sıkışmasını, hatta kucaklaşmasını rica ederdim. Arda, kulüp para kazansın diye Galatasaray’dan yollandı ve geri gelmek istediği zaman da para olmadığı için alınamadı. Bu şartların getirdiği bir durum... Ne Galatasaray’ın ne de Arda’nın suçu.

ARDA TAKIMINA PRANGA VURDU

- Siz olsanız Emre ile Arda’yı bu maçta birlikte oynatır mıydınız?

- Asla oynatmazdım. Maçtan önce aramızda konuşurken “İnşallah Arda’yı oynatır” diyorduk ki, öyle oldu. Arda takıma pranga vurdu. Sürekli bir kişi eksik oynattı takımı. Mossoro ile başlasa çok farklı olabilirdi oyun. Sonra aldı ama geç kaldı. Arda bu haliyle asla Başakşehir’de oynayacak bir görüntü vermiyor. Birkaç faul yapmak dışında pek bir şey yapmadı. Dün okudum, “Sezon başı hazırlığına ihtiyacım var” demiş. Profesyonel bir futbolcu bunu der mi? Barcelona ile sezon başı hazırlığı yapmadı mı? Demek ki, aylarca sermiş.

BELKİ ÖNÜMÜZDEKİ SEZON...

- Arda çok kötü. Sizce eski futboluna dönebilir mi?

- Başakşehir performansına bakarsak dönebilir gibi durmuyor. Muhabirleriniz Başakşehir’i takip ediyor mu, bilmiyorum. Arda’nın ekstra bir çalışma programı uyguladığını, fazladan kendi başına antrenman yapıp yapmadığını bilmiyorum ama olsa bilirdik herhalde. Asılmıyor. Durumuna dertlenmiyor olmalı. Bu sezonu böyle kapatır belli ki... Önümüzdeki sezon görürüz ama şunu da söylemek lazım, en azından 10 dakika şahane oyna değil mi? İki hareket yap, milleti tak bir peşine. Tek devre oyna iyi oyna. Yırt kendini. Yok öyle bir görüntü. Hadi bu maçta duygusal yükü vardı diyelim, diğer maçlarda da öyle bir hali yok.

AVCI’NIN DİLİNİ KEDİ........

© Habertürk