We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

EKONOMİK DALGALANMA DEVAM EDİYOR

6 0 1
09.10.2018

Ekonomik savaş, devam ediyor…
Ülkeyi yönetenler, tedbir üzerine tedbir almaktadırlar.
En son yapılan faiz artırımı, doların ateşini düşürmüş gibi, gözükmektedir. Ancak, Merkez Bankasının bu girişimine; Başkanımız karşı çıkmıştır.
Bu girişim Ülke gündemine Merkez Bankası, kim için çalışıyor? sorularının ortaya çıkmasına neden olmuştur.

IMF’ ye muhtaç olmayışımız, ABD’ nin içine sindiremediği, bir durumdur…
Üstelik Uluslararası para değerlendirme kurumuna yanılmıyorsam; Bir Türk yetkilinin görevlendirilmesinden de; çok rahatsız olmuştur.
BÜTÜN BUNLARDAN SONRA; ÜLKEMİZLE UĞRAŞMAYI KENDİSİNE VAZİFE EDİNMİŞ OLAN; ABD, YÖNETİMİ, DURUMDAN VAZİFE ÇIKARARAK, PERİYODİK BİR ŞEKLİDE; ÜLKEMİZİN EKONOMİSİNİ HEDEF ALMIŞTIR.
Gezi olayları ilk adımdır. Onun öncesinde; ilk defa faiz oranları; %5′ lerle ifade edilir, olmuştur. Enflasyon tekli rakamlar inmiştir.
Gezi olayları sonrası; Ülkemize nelere mal olduğu; değişik yorumlarda, değişik şekillerde , değişik rakamlarla ifade edilmektedir. Gerçek olan şudur ki; bir daha, faiz puanları % 5, ler seviyesine inememiştir. Enflasyon tırmandırılmaya, çalışılmıştır. Bu olaylara destek verenler; zamanla, gazetelerde, haber kanallarında açıklanmıştır.
Geldiğimiz noktada; ABD, artık aracılara gerek duymadan, Ülkemize olan kin ve düşmanlığını, açıkça ifade eder, duruma gelmiştir.
Burada önemli olan, Halkımızın ne düşündüğüdür. ABD ye, karşı başlatılan protesto davranışlarında, en fazla dikkatimi çeken olay şudur. Şimdi, Bazı teknik ürünlerde, ”işte Ülkemiz, en iyisini üretsin, biz de, alalım.” Mantığı üretilmektedir. Yahut, bazı ürünler, sadece O, ülkelerde üretilmektedir. Doğru söylüyor olabilirler. Ülkemiz, yaklaşık 90 yıldır kalkınma çabasında bulunmamıştır. Bunun sebepleri üzerinde durmayacağım. Herkes ne olup, bittiğini biliyor.
Ancak, Teknik bir alanda, hadi yabancı ürünlere muhtacız, diyelim.
Peki, halkımızn çoğunluğunun;
ABD patentli olan, yeme -içme yerlerini tercih etmesini de; yeterli ürün, olmadığına mı, bağlayacağız? Meşhur tabirle, hadi oradan, hadi… Duyarsız adam, diyesim geliyor.
Bu olsa, olsa; vurdumduymazlıktır, aymazlıktır… Hiç bir şeyden haberi olmayan, bir anlamsız insan gibi; yaşamaktır. Ruhsuzluktur. Tüm değer yargılarını, tanımamaktır.
Üzüntü verici taraf ise; Ülkemizdeki kimi Erdoğan Karşıtlarının, bu durumlara; sevinir olmasıdır. Kimi Sayın Erdoğan karşıtları, Ülkenin başındaki belayı gördükleri için; bu durumlara sevinmemektedirler. Hatta, sevinme pozisyonunda olan insanlara;”sizler ne yapıyorsunuz? Neye sevindiğinizin farkında mısınız? diyerek, tepki koymaktadırlar…
Bazıları ise; Bu davayı, Sayın Cumhurbaşkanımızın, şahsi davası gibi algılamasıdır. Bugün, Dünya devletlerini çoğu meseleyi anlamıştır. Hatta, ABD vatandaşları bile; Ülke yönetimimizin yanında olmamız, gerektiğini vurgulamaktadır.
Bizim bazı, duyarsız vatandaşlarımız ise; uzayda yaşayan robotlar gibi, davranmaktadır. Köksüz bir meyve misali gibi, hareket........

© Medya Güneş