We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kripto FETÖ’cüler devrede

38 39 33
10.08.2018

Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan ve ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık Bayram Bozkurt önceki gün gerçekleşen duruşmada kripto FETÖ’cüler hakkında şu önemli bilgileri verdi: “Halen kripto olan yaklaşık 3 bin kişilik bir FETÖ’cü ekip var. Bu grubun deşifre edilmesi çok önemli. Bu adamların ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bunlar uyuyan hücrelerdir. Umarım yakın zamanda bunlar da deşifre edilir.”
Sanık Bayram Bozkurt aynı zamanda 3. Ordu eski Komutanı Saldıray Berk ve Erzincan eski Başsavcısı İlhan Cihaner’in tutuklanmasında rol oynayan, Ergenekon davasının Efe kod adlı gizli tanığıydı.
Bir dönem FETÖ yapılanması içinde bulunan ve Ergenekon dava sürecinde de önemli bir role sahip olan birinin “halen 3 bin kripto FETÖ’cü var” vurgusu oldukça önemli… “Bu grubun deşifre edilmesi çok önemli. Bu adamların ne zaman ne yapacağı belli olmaz” ifadelerinden de açıkça anlıyoruz ki, bunlar son derece etkin yerlerde bulunuyor. Ama yargı, ama basın-medya, ama siyaset, ama ordu, ama emniyet, bilemiyoruz.
Bu kripto FETÖ’cüleri tanıyabilmenin en kolay ve en doğru yolu, bence ortaya koydukları icraatlardır. Bu noktada da en iyi turnusol Prof. Dr. Haydar Baş’tır.
Malum, son birkaç gündür Prof. Dr. Haydar Baş hakkındaki medya ve basın organlarında çıkan iftira nitelikli haberleri mutlaka okumuşsunuzdur. Birileri, 2,5 yıldır devam eden bir davanın içeriğini maksatlı olarak ve çarpıtarak basın ve medyaya servis etti, basın ve medya kuruluşları da mal bulmuş mağribi gibi bire bin katarak suç olmasına rağmen bu iftiraları kamuoyuyla paylaştı.
Suç, çünkü Türk Ceza Kanu’nun 288’inci maddesine göre devam eden bir dava hakkında yargıyı yönlendirici iftira nitelikli bu tür haberler yapılamaz.
Ayrıca Anayasanın 38’inci maddesine göre suçu sabit olmayan, suçu ıspatlanmamış biri, iftiralardan yola çıkarak bu suçu işlemiş gibi gösterilemez, suçlu sayılamaz.
Eğer böyle olsaydı, tepeden tırnağa herkes suçlu olurdu, çünkü herkes hakkında mutlaka bir........

© Yeni Mesaj