We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kudüs İslam dünyasının namusudur

21 10 63
08.12.2017

“Tanrı’yı Mesih’i göndermeye zorlama” ve bunun için de Armageddon’u, yani kıyamet savaşını başlatma inancına sahip olan ABD’nin şu anki başkanı Trump, bu savaşın fitilini ateşledi. Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etti ve Tel Aviv’de bulunan ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararı verdi.
Tabi Trump’ın Kudüs’ten kastı sadece Batı Kudüs değil elbette, Filistinlilerin başkent olarak kabul ettiği, içinde Mescid-i Aksa’nın da bulunduğu Doğu Kudüs’ü de bu kapsamda kabul ediyor.
Trump kararnameyi imzalarken iki devletli çözümden vazgeçmediklerini ifade etse de bu adımla beraber iki devletli çözümün defterini sonuna kadar kapatmış oldu.
Trump, “Kudüs bugün Yahudilerin Batı Duvarı’nda dua ettikleri, Hıristiyanların Çarmıh Durakları’nda yürüdükleri ve Müslümanların Mescid-i Aksa’da namaz kıldıkları bir yerdir ve böyle kalmalıdır” diyerek kararnameyi imzaladı.
Sanki İsrail askerleri ve polislerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlar’a sert müdahaleler yapması, silahlarıyla botlarıyla camiye baskınlar yapması, camiye giriş çıkışları sınırlandırmaları hiç yaşanmamış gibi…
Daha bu statüye sahip değilken, İsrail’in yapmadığı zulüm ve işkence yoktu, şimdi olacakları siz seyredin.
Tabi, Trump’ın kararı İsrail’in canına minnet…
........

© Yeni Mesaj